مغزی امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری

مغزی: امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری تروریسم الجزایر الجزایر

گت بلاگز کرمان افزایش 12 درصد باسوادی در جنوب کرمان

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: میزان باسوادی در جنوب 12 درصد زیاد کردن یافته هست.

افزایش 12 درصد باسوادی در جنوب کرمان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ ناصر صباحی معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کرمان گفت : منوجان جزو شهرستان های سرآمد در امر ریشه کنی بیسوادی در استان هست، وکرمان جزو پنج استان برتر کشور است که کمترین بیسواد را دارد.

عبارات مهم : آموزش

وی افزود : در سال 90 حدود 66 درصد از مردم رودبار جنوب باسواد بودند، ولی امروز به لطف آموزش دهنده ها، 12 درصد زیاد کردن باسوادی در این شهرستان را مشاهده می کنیم.
صباحی خاطر نشان کرد : اگر بخواهیم فقر را در جامعه ریشه کن کنیم، مردمی باسواد داشته باشیم اگر بخواهیم کاری پایدار در جامعه انجام دهیم، باید به سراغ مردمی برویم که از سواد محروم هستند.
وی بیان داشت: داشتن سواد و دانایی در عصر حاضر و با توجه به پیچیدگی های زندگی موجب ارتقای کیفیت زندگی انسان می شود و با توجه به این میزان اهمیت، نهضت سوادآموزی رسالت مهمی را بر عهده دارد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: کار و رسالتی که شما آموزش دهنده ها انجام می دهید، بسیار ارزشمند است.
صباحی گفت: دو نشانه ارزشمندی که علت تاکید امام خمینی (ره) بر سوادآموزی بود، اهداف کوتاه مدت که مشمول بر آموزش همگانی خواندن و نوشتن به عنوان فریضه ای الهی و برطرف محرومیت زدایی از قشر بی سواد جامعه است.
وی در ادامه اهداف امام خمینی (ره) بر سوادآموزی افزود: اهداف بلندمدت این مسئله، ارتقای آگاهی و دانش بزرگسالان نوسواد در زمینه های گوناگون و تبدیل فرهنگ وابسته کشور، به فرهنگی مستقل و به استقلال فرهنگی و علمی کشور است.
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: آموزش | کرمان | نهضت سوادآموزی | افزایش سواد | جنوب کرمان | اموزش و پرورش |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog