مغزی امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری

مغزی: امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری تروریسم الجزایر الجزایر

گت بلاگز اقتصادی ۳ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور افزوده می‌شود

محمودی گفت: ساخت حداقل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه تازه تا آخر امسال در برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد.

۳ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور افزوده می‌شود

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در پاسخ به این پرسش که اخیرا شنیده ها حاکی از رکود در صنعت برق کشور هست، لذا این مسئله تا چه اندازه صحت دارد، گفت: صنعت برق کشور طی سه الی چهار سال اخیر با روند صعودی تولید و مصرف مواجه شده است بود به گونه ای که شاهد رشد ۲ درصدی این حوزه به نسبت سال قبل بوده ایم.
وی ادامه داد: میزان رشد این صنعت با احتساب چند سال گذشته حدود 4.5 درصد بوده که این مسئله نشات گرفته از زیاد کردن مصارف خانگی و به خاص صنعتی دارد آیا که در سال ۹۵ تحرک اساسی در این حوزه پربازده اتفاق افتاد.
محمودی اذعان داشت: در امسال رشد ۱.۵الی ۲ درصدی را جهت این بخش آینده نگری کرده ایم که بدهید طریق این میزان رشد به ۵ الی 6.5 درصد زیاد کردن می یابد که بخش عمده آن نیز ناشی از پویایی صنایع کشور است لذا خود را جهت تحقق این مهم آماده کرده ایم.

عبارات مهم : نیروگاه

وی با بیان اینکه به منظور جهش صنعتی می بایستی ظرفیت های بیشتری را ایجاد کرد، افزود: با توجه به رشد فزاینده مصارف داخلی و صنعتی، تفاهم نامه قریب به ۱۰ هزار مگاوات را با شرکت های داخلی منعقد کرده ایم که هم اکنون در حال سازماندهی هستند.

قائم مقام وزیر نیرو در آخر بیان کرد: ساخت حداقل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه تازه تا آخر امسال در برنامه های ما قرار داشته که امید است این نیروگاه ها آماده و فعال شوند تا بدهید گونه شاهد تحرک زیاد صنعت برق کشور باشیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نیروگاه | نیروگاه | جهش صنعتی | رشد | صنعت برق | مصارف خانگی | اقتصادی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog