مغزی امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری

مغزی: امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری تروریسم الجزایر الجزایر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رایان شجریان، خواننده‌ تازه خاندان شجریان

رایان شجریان که کوچکترین فرزند محمدرضا شجریان محسوب می‌شود نیز در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان خواننده وارد عرصه حرفه‌ای موسیقی خواهد شد.

رایان شجریان، خواننده‌ تازه خاندان شجریان

رایان شجریان، خواننده تازه خاندان شجریان

عبارات مهم : نقاشی

رایان شجریان که کوچکترین فرزند محمدرضا شجریان محسوب می شود نیز در آینده ای نه چندان دور به عنوان خواننده وارد عرصه حرفه ای موسیقی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، جهت نخستین مرتبه صدای رایان شجریان در کارگاه های آواز محمدرضا شجریان که در مجموعه فرهنگی هنری آسمان فرهنگستان هنر برگزار می شد، شنیده شد. کلاس های کارگاهی استاد از سال ۱۳۸۶ شروع شده است بود و حدود یکسال بعد نمونه ای از صدای رایان جهت شاگردان محمدرضا شجریان پخش شد.

نحوه ی پخش صدای رایان نیز جالب توجه بود. سال ها قبل تر از این اتفاق محمدرضا شجریان تصنیف بهار دلکش را با تار زنده یاد محمدرضا لطفی اجرا کرده بود. رایان روی همین فایل صوتی و همراه با صدای پدرش، خوانده بود. آن روزها رایان حدود ۱۱ سال سن داشت و صدایش مانند بسیاری از کودکان، اصطلاحا چپ کوک و خانمانه بود.

از آن وقت حدود ده سال گذشته و طی ماه های اخیر رایان شجریان استوری هایی را از خودش که نشان می دهد در استودیو ضبط صدا پشت میکروفن واقع شده است است و مشغول ضبط اثر هست. او احتمالا حاصل همین ضبط های استودیویی را در آینده ای دور یا نزدیک راهی بازار موسیقی خواهد کرد.

همایون شجریان نیز سال ۱۳۸۲ جهت نخستین مرتبه آلبوم مستقل «نسیم وصل» را در مقام خواننده در سن ۲۸ سالگی با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان انتشار داده است که در آن وقت مورد استقبال جالب توجهی قرار داده شد و همچنان بسیاری از مردم، همایون را با بعضی از قطعات همان آلبوم به یاد می آورند. البته همایون این شانس را داشت که از سال ۱۳۷۳ یعنی درست زمانی که ۱۹ سال داشت، به عنوان نوازنده تنبک با پدرش روی صحنه برود و نوازندگی کند. همایون بعدها یعنی در سال ۱۳۷۸ در آلبوم موزیک وفا جهت نخستین مرتبه به همراه پدرش روی سن؛ خوانندگی کرد و آرام آرام صدایش را به مردم شناساند.

هرچند به علت بیماری محمدرضا شجریان چنین شانسی نصیب رایان شجریان نشده که در کنار پدرش روی صحنه برود ولی نام خانوادگی بلندآوازه خاندان شجریان، راه او را همچون همایون بسیار هموارتر از هر خواننده دیگری کرده است.

رایان شجریان، خواننده‌ تازه خاندان شجریان

رایانِ بیست ساله همچون پدرش، برادرش، خواهرانش و دو عمویش، صدای مناسبی جهت اجرای موسیقی ایرانی دارد. حال باید دید نخستین حضور حرفه ای رایان شجریان در عرصه عمومی چگونه خواهد بود و آیا همچون پدرش جهت ارتقای سطح آواز ایرانی و احیای مجدد این هنر تلاش خواهد کرد؟
کتایون خوانساری (همسر دوم محمدرضا شجریان و مادر رایان) نیز سال ها قبل در مصاحبه ای راجع به فرزندش گفته بود: رایان شجریان سال ۱۳۸۶ در ونکوور کانادا به دنیا آمده و قطعا از هنر محمدرضا شجریان بی نصیب نخواهد ماند. رایان نقاشی را خیلی دوست دارد. هر لحظه می گوید؛ «بوم» بده تا نقاشی کنم. خب، همه فرزند ها نقاشی را دوست دارند، ولی رایان خیلی شبیه به پدرش هست. کاراکتر پدرش را دارد.

بچه بسیار بااستعدادی است و شکوفایی او بستگی به این دارد که ما چقدر بتوانیم او را پرورش دهیم، ولی اصلا دوست ندارم روی ابر های پدرش پرواز کند. می خواهم او فقط روی پای خودش بایستد. چون فرزند هایی که پدر و مادر معروف دارند کمتر کار و تلاش می کنند. نمی خواهم رایان اینطور باشد. چون نام خانوادگی شجریان خیلی سنگین هست، به همین خاطر باید خیلی تلاش کند.

رایان همچنین مانند پدرش و برادرش عاشق فوتبال است و جهت دیدن بعضی بازهای حساس تیم ملی به استادیوم می رود. این نشان می دهد که علایق مشترکی میان آنها وجود دارد. حال باید منتظر ماند و دید آیا خاندان شجریان دوباره می تواند قله ای را که محمدرضا شجریان در آواز بر آن گام نهاده، یک مرتبه دیگر فتح کند؟

واژه های کلیدی: نقاشی | شجریان | محمدرضا | خواننده | همایون شجریان | محمدرضا شجریان | بیماری محمدرضا شجریان | اخبار فرهنگی و هنری

رایان شجریان، خواننده‌ تازه خاندان شجریان

رایان شجریان، خواننده‌ تازه خاندان شجریان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog