مغزی امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری

مغزی: امنیت روسیه سایبری مقابله همکاری تروریسم الجزایر الجزایر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی عواقب بر هم زدن برجام از سوی آمریکا تا شبه جزیره کره کشیده می‌شود / پولتیکو

نشریه پولتیکو در گزارشی با تاکید بر این‌که در صورت کنار گذاشتن توافق هسته‌ای از واشنگتن تا پایتخت کشور عزیزمان ایران و حتی خاورمیانه عواقبی در بر خواهد داشت، نو

عواقب بر هم زدن برجام از سوی آمریکا تا شبه جزیره کره کشیده می‌شود / پولتیکو

پولتیکو: عواقب بر هم زدن برجام از سوی آمریکا تا شبه جزیره کره کشیده می شود

عبارات مهم : ایران

نشریه پولتیکو در گزارشی با تاکید بر این که در صورت کنار گذاشتن توافق هسته ای از واشنگتن تا پایتخت کشور عزیزمان ایران و حتی خاورمیانه عواقبی در بر خواهد داشت، نوشت: آمریکا با نابود کردن توافق با ایران، مسیر دیپلماتیک جهت رسیدن به راه حلی راجع به چالش هسته ای کره شمالی را نیز مسدود خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، نشریه آمریکایی پولتیکو در ادامه نوشت: اگر دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا تصمیم بگیرد، همان گونه که به روشنی میل به خود را جهت این کار ابراز کرده، عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را در ماه اکتبر اعلام کند، عواقب آن در پایتخت کشور عزیزمان ایران و در خاورمیانه احساس خواهد شد، ولی تلفات جدی تر این کار حتی می تواند گسترده تر و در نقطه ای دورتر باشد، هزاران کیلومتر آن طرف تر، در شبه جزیره کره.

عواقب بر هم زدن برجام از سوی آمریکا تا شبه جزیره کره کشیده می‌شود / پولتیکو

آمریکا جهت مواجهه با چالش هسته ای کره شمالی گزینه های محدودی دارد که خوب هم نیستند. یک حمله پیش دستانه خطرات غیرقابل توصیفی به همراه دارد. تحریم ها نیز تاثیری نداشتند و سخت تر کردن آنها احتمالا باز هم بی تاثیر خواهد بود. مذاکرات دیپلماتیک جهت آمریکا سخت خواهد بود، لیکن حصول یک توافق باید مشمول بر این باشد که کره شمالی تسلیحات هسته ای اش را حفظ کند. با این حال اگر نشانه این است که از دستیابی پیونگ یانگ به موشک های بالستیک قاره پیما با توانایی حمل کلاهک هسته ای جلوگیری شود، مذاکره با پیونگ یانگ تنها راه تلاش جهت خنثی کردن یک بحران در حال ظهور است.

با این حال کنار گذاشتن توافق هسته ای یا ایجاد شرایطی که کشور عزیزمان ایران مجبور به خروج از آن کند، نه تنها یک بحران هسته ای با پایتخت کشور عزیزمان ایران به وجود خواهد آورد، بلکه شاید تنها گزینه ممکن جهت جلوگیری از وقوع یک بحران به مراتب خطرناک تر با کره شمالی را نیز از بین می برد.

نشریه پولتیکو در گزارشی با تاکید بر این‌که در صورت کنار گذاشتن توافق هسته‌ای از واشنگتن تا پایتخت کشور عزیزمان ایران و حتی خاورمیانه عواقبی در بر خواهد داشت، نو

کره شمالی در حال حاضر نسبت به انگیزه های واشنگتن بی اعتماد و بدبین هست. بنا بر این آیا باید در شرایطی که می داند واشنگتن بعد از حصول توافق با کشور عزیزمان ایران به دنبال راه هایی جهت نابودی آن هست، اصلا توافق کند؟

پیام آمریکا نه تنها در پیونگ یانگ شنیده نخواهد شد، بلکه تلاش جهت مجبور کردن کشور عزیزمان ایران به خروج از توافق هسته ای اعتبار آمریکا در میان کشورهای دیگر که باید با آنها بر سر کره شمالی همکاری کند را تضعیف خواهد کرد. متحدان آمریکا هم چنین اعتقاد خود را به تحریم ها از دست خواهند داد. تصور کنید تصویر العمل چین در صورتی که آمریکا با توافق هسته ای چنین رفتاری داشته باشد، چه خواهد بود. پکن با توجه به نفتی که از کشور عزیزمان ایران خریداری می کند و سرمایه گذاری که در این کشور داشته، به طور قطع عصبانی خواهد شد.

پولتیکو در آخر تاکید کرد که کنار گذاشتن توافق هسته ای با ایران، مسیر دست یافتن به یک راه حل دیپلماتیک با شبه جزیره کره را نیز نابود خواهد کرد.

عواقب بر هم زدن برجام از سوی آمریکا تا شبه جزیره کره کشیده می‌شود / پولتیکو

واژه های کلیدی: ایران | توافق | جزیره | آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog